İSMAİL BAYRAK
İyi bir vatandaşlık sosyal sorunlara karşı harekete geçmektir.Michael Skibbe, bugün atılan imzalar ile 1,5 yıllığına Eskişehirspor Teknik Direktörü oldu. İmza töreni, takımımızın Antalya Belek'de kamp yaptığı otelde Kulüp Başkanımız Mesut Hoşcan, Başkan Vekilimiz Ahmet Yalçın ile Teknik Asbaşkanımız Bahadır Ünalan'ın katılımıyla gerçekleşti. 

Skibbe ile tekrar çalışacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kulüp Başkanımız Mesut Hoşcan "Önceki dönemde yarım kalan misyonu devam ettireceğiz. Buradan öncelikle Ertuğrul Sağlam'a katkıları için tekrar teşekkür etmek istiyorum. Şimdi önümüze bakacağız. Bugün atılan imzalar ile Skibbe 1,5 yıllığına teknik direktörümüz olmuştur. Belirtmek isterim ki yapılan sözleşmede de herhangi bir cezai uygulama, müeyyide gibi şartlar bulunmamaktadır. Oldukça yalın ve net bir sözleşmedir. İkinci yarıda hakettiğimiz yerlere geleceğimizden hiç şüphemiz yok" dedi.

Eskişehirspor'a tekrar geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Michael Skibbe "Üç yıl önce burada çok güzel zamanlar geçirdim. Bu birliktelik o dönemki şartlar nedeniyle kesilmek zorunda kalmıştı. Ama herşekilde güzel bir birliktelik olmuştu. Üç yıl önce başlayıp da btiremediğim bir iş vardı, şimdi bunu devam ettirmek için geldim. Bunun en büyük nedeni de Başkanımız Mesut Hoşcan'ın bana verdiği güvendir. Şu andaki öncelikli hedefimiz alt sıralardan yukarı çıkmak olacaktır. Ayrıca önümüzdeki sezonun hazırlığını yapmak da amaçlarımızdan biri olacaktır. Yeni stadımız ile bu gelişmeyi sürdürmek istiyoruz. Şu anda da bu kadromuzla iyi işler başaracağımızı düşünüyorum" dedi.

Skibbe'nin yardımcılıklarını Murat İsmet Erdeğer, Serhat Umar, Şahin Uysal ve Mehmet Kale gerçekleştirecekler.