" name=keywords> " name=page-topic> " name=dmoz> " name=altavista> " name=scooter> " name=google> " name=msn> " name=SEARCH>


Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü "Bütün çocuklar basketbol oynayacak" sloganı ile basketbol şubesini de kurarak altyapı faaliyetlerine başladı. En önemli misyonu “spor öncelikle centilmenliği ve dostluğu temelinde barındırır” olan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü alt yapı faaliyetlerine başladı.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü basketbol altyapı çalışmalarına 2004-2006 doğumlu küçük kızlarda 30 sporcusuyla başladı. Nisan ayı içerisinde minik kız ve erkek takımları ile ilk kez Eskişehir basketbolunda yer alacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, önümüzdeki sezon minik erkek, minik kız, küçük erkek, küçük kız, yıldız erkek, yıldız kız ,genç erkek ,genç kız kategorilerinde başarı hedefliyor.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, "Basketbol oynamak istiyorum diyerek gelen hiçbir çocuğumuzu geri çevirmiyoruz. Çünkü, bağlılığımız ve inancımız gücümüzdür. Basketbol altyapısının en temel amacı spor etiğine, ahlakına uygun sporcular yetiştirmek ve bu değerleri sahaya yansıtmalarını sağlamak olacaktır. Antrenörlerimiz sürekli gözlem yaparak bireysel ilgileri ile çocuklarımızı doğruya yönlendirmektedir. Sporcularımızın velileri ile sürekli iletişim halinde olup, sporcularımızın geleceklerini her anlamda yönetmek ve en yararlı eğitimi verebilmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Amacımız sporcudan önce topluma faydalı birer birey yetiştirebilmektir”dedi.

Kaynak : Eskişehir Büyükşehir Belediyesi